Беркунський, Є. Ю. Алгоритмізація та програмування мовами Kotlin, C/C++ : навч. посібник / Є. Ю. Беркунський, А. Ю. Павленко. – Миколаїв : НУК, 2022. – 256 с. – (Серія ''Навчальні посібники'').
Наведені теоретичні відомості та довідкова інформація для вивчення алгоритмізації, основ програмування та виконання завдань лабораторних робіт з відповідних дисциплін; основні відомості про середовища розробки компанії JetBrains: IntelliJ IDEA та CLion, структура програм мовами Kotlin, C/C++, оператори, службові слова, інші елементи мови програмування. Визначені завдання та контрольні питання для лабораторних робіт.
Призначено для студентів спеціальностей 122 "Комп’ютерні науки", 124 "Системний аналіз", 126 "Інформаційні системи та технології" усіх форм навчання. Може бути корисним для самостійного навчання програмуванню.
Бортник, Н. П. Практикум з науково-дослідницької роботи у галузі адміністративного права : навч. посібник / Н. П. Бортник, О. Ю. Дубинський, В. С. Князєв. – Миколаїв : НУК, 2022. – 516 с. – (Серія ''Навчальні посібники'').
Практикум з науково-дослідницької роботи у галузі адміністративного права є доповненням до основної навчальної літератури. Він сприяє більш глибокому засвоєнню і закріпленню матеріалу, включає основні питання і завдання, пов’язані з практичною реалізацією основних адміністративно-правових інститутів у ключових сферах публічного управління.
Корисний для аспірантів, магістрів і бакалаврів, а також тих, хто досліджує питання розвитку адміністративного права.
Гурченков, О. П. Кваліфікаційна робота бакалавра: організація виконання та захист : навч. посібник / О. П. Гурченков, В. І. Комишник, В. М. Нейман. – Миколаїв : НУК, 2022. – 184 с.
Вміщено широке коло питань щодо організації роботи з вибору теми досліджень, методики її розкриття, оформлення та захисту на засіданні Державної екзаменаційної комісії.
Призначено для викладачів, наукових керівників кваліфікаційних робіт, студентів-здобувачів ступеня бакалавра зі спеціальностей: 051 "Економіка", 076 "Підприємство, торгівля та біржова діяльність" для очного та заочного навчання.
Опорний конспект лекцій для самостійного вивчення дисципліни ''Безпека життєдіяльності'' : навч. посібник / В. А. Дубінін та ін. – Миколаїв : НУК, 2022. – 160 с. – (Серія ''Навчальні посібники'').
Вміщено результати дослідження та аналіз безпеки людини, міжнародні та державні нормативні документи підтримання безпечного професійного, соціального та психологічного стану. Викладено основні методи визначення ризиків, питання безпеки населення і територій у надзвичайних ситуаціях та ліквідації їх наслідків. Теоретичні відомості посібника супроводжуються практичними прикладами, статистичним даними, що висвітлюють актуальність вивчення даної сфери.
Призначено для використання у своїх діяльності студентам усіх спеціальностей, а також аспірантам та науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів.
Петренко, Л. М. Збірник лабораторних робіт з курсу ''Спеціальні способи зварювання'' : навч. посібник / Л. М. Петренко, В. Ф. Квасницький. – Миколаїв : НУК, 2022. – 76 с.
Посібник укладено відповідно до програми курсу "Спеціальні способи зварювання" для студентів спеціальності 131 "Прикладна механіка", освітня програма "Інжиніринг зварювання та споріднених процесів".
Викладено спеціальні способи зварювання у твердому стані, плавлення із використанням висококонцентрованих джерел енергії при зварювані та споріднених процесах. Роботи проводяться як у лабораторіях НУК, так і в ДП НВКГ "Зоря"–"Машпроект".
Призначено для студентів вузів усіх форм навчання.
Системи керування промисловими робототехнічними комплексами : навч. посібник / В. С. Блінцов та ін. ; за ред. В. С. Блінцова. – Миколаїв : Іліон, 2022. – 156 с.
У навчальному посібнику викладено загальнотеоретичні та прикладні питання побудови промислових робототехнічних комплексів та структури й функціонування систем керування такими комплексами. Наведено відомості про алгоритми роботи систем керування, про сенсори та виконавчі механізми систем керування промисловими роботами та робототехнічними комплексами.
Для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" та 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології".
Шостак, В. П. Суднові дизельні установки та їх експлуатація. Робочий зошит : навч.-наоч. посібник. В 3 ч. / В. П. Шостак. – Миколаїв : НУК, 2022. – Ч. 1. – 42 с.
Передбачається видати одноіменний навчально-наочний посібник, який складається з трьох частин і відповідатиме основним питанням робочої програми навчальної дисципліни з суднової енергетики, що вивчається майбутніми бакалаврами протягом трьох семестрів.
У даній частині подано наочний матеріал стосовно будови цивільних суден та їх енергетичних установок. За обсягом і змістом ілюстративний матеріал є домінуючим і, в певному сенсі, завершеним. Поряд з цим, тексти є вкрай лаконічними й неповними, які потребують доопрацювання та доповнення студентом самостійно чи, при необхідності, з викладачем навчального закладу.
Призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю "Річковий та морський транспорт", в основному для спеціалізації "Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики". Також буде корисний фахівцям із суднової енергетики, які працюють у сфері будування, технічної експлуатації й обслуговування суден, на судноремонтних і суднобудівних заводах та в навчальних закладах.
Шостак, В. П. Суднові енергетичні установки та їх експлуатація. Робочий зошит : навч.-наоч. посібник / В. П. Шостак. – Миколаїв : НУК, 2021. – 203 с.
Викладено наочний матеріал стосовно будови, складу, принципу дії, технічної експлуатації та обслуговування енергетичних установок сучасних морськиї цивільних суден, в основному з малообертовими двигунами провідної компанії MAN Diesel & Turbo. В систематизованому вигляді, вперше для подібних навчальних посібників, подана інформація про нетрадиційні системи суднових дизельних установок, які забезпечують суттєве зниження оксидів сірки й азоту у відхідних газах малообертових двигунів і зменшення витрат палива на суднову електростанцію, або на рухову установку завдяки глибокій утилізації теплоти газів, а також і теплоти наддувного повітря головних двигунів.
Призначений для курсантів, які навчаються за напрямом "Екслуатація суднових енергетичних установок: "Судновий моторист". Також буде корисний фахівцям із суднової енергетики, які працюють у сфері будування, технічної експлуатації й обслуговування суден, на судноремонтних і суднобудівних заводах та у навчальних закладах.